TĂRTĂȘEȘTI: Șofer depistat conducând fără drept un ansamblu de vehicule. Dosar penal întocmit de poliție.
Un bărbat de 26 de ani din Teleorman a fost depistat în trafic ieri, 16 mai 2024, de către polițiștii din Serviciul Rutier pe DN 7, în localitatea Tărtășești, conducând un ansamblu de vehicule fără a avea permisul corespunzător categoriei acestuia. După verificările efectuate, ofițerii au descoperit că mașina ar fi fost încredințată femeii de 35 de ani din Ilfov, care i-a permis bărbatului să conducă.