Au început lucrările la primul tronson al centurii metropolitane Cluj, în prezența primarului Emil Boc, pentru a construi Centura metropolitană cu pistelor pentru biciclete și banda dedicată pentru transportul în comun.
Lucrările la primul tronson al centurii metropolitane Cluj au început vineri, 24 mai, în prezența primarului Emil Boc, care a apreciat că centura ocolitoare mult așteptată de clujeni devine în sfârșit realitate. Acest tronson al centurii, care se întinde de la Florești la Cluj-Napoca, are numeroase avantaje pentru locuitorii orașului.