Canicula revine în România: Județul Dâmbovița va avea temperaturi de 35 de grade
După câteva zile mai răcoroase, canicula revine în România. Meteorologii ANM anunță că un val tropical va lovi țara noastră, determinând creșterea temperaturilor până la 35 de grade Celsius în județul Dâmbovița.