Nouă expoziție la Muzeul de Istorie din Târgoviște: "ARTA RESTAURĂRII ARTEFACTELOR ARHEOLOGICE"
Consiliul Județean Dâmbovița, prin intermediul Complexului Național Muzeal "Curtea Domnească" din Târgoviște, lansează o nouă expoziție intitulată "ARTA RESTAURĂRII ARTEFACTELOR ARHEOLOGICE". Această expoziție va avea loc la Muzeul de Istorie din Târgoviște și va fi deschisă publicului în perioada 6 septembrie - 31 octombrie 2024.