Acțiune de prevenire a vitezei excesive în Târgoviște
Duminică, 15 septembrie, între orele 15:00 și 19:00, polițiștii de la Serviciul Rutier, Biroul Rutier Târgoviște, alături de formatiunile rutiere din Pucioasa, Găești, Moreni și Răcari, au desfășurat o acțiune menită să prevină încălcarea regimului legal de viteză pe drumurile publice.