Deraierea unui vagon al trenului R 2601 în județul Timiș blochează traficul feroviar
Un incident feroviar s-a petrecut joi, când un vagon al trenului R 2601 a deraiat după ce a ajuns în stația Sag, în județul Timiș. Aceasta a dus la oprirea circulației feroviare între Timișoara Nord și Arad.