Activități intense ale poliției Dâmbovița pentru asigurarea ordinii publice
În zilele de 5 și 6 octombrie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița au desfășurat operațiuni ample în județ, în colaborare cu alte structuri responsabile de menținerea ordinii și liniștii publice. Scopul acestor activități a fost de a crea un climat de siguranță și ordine, prevenind evenimentele antisociale, protejând drepturile cetățenilor și asigurând intervenții rapide în sprijinul acestora.