Femeie reținută pentru camătă la Târgoviște
La data de 30 septembrie, poliția din Târgoviște a primit o plângere de la o femeie în vârstă de 42 de ani, care a declarat că a luat împrumut o sumă mare de bani și a fost amenințată să returneze suma plus dobânzi. În urma acestei reclamații, polițiștii din cadrul structurii de investigații criminale au efectuat o percheziție la locuința unei femei de 70 de ani, pe 22 octombrie, pe baza unui mandat emis de Judecătoria Târgoviște.