România cucerește argintul la Campionatul Mondial de lupte feminine
România a strălucit pe scena internațională la lupte feminine, datorită reușitei catastrofale a atleta Kateryna Zelenykh, care a obținut medalia de argint la Campionatul Mondial de Seniori desfășurat la Tirana.