Nelu Tataru, fost ministru al Sănătății, audiat de DNA Iași pentru acuzații de luare de mită
Luni dimineață, Nelu Tataru, fost ministru al Sănătății, a sosit la sediul Direcției Naționale Anticorupție (DNA) din Iași pentru a fi audiat într-un dosar în care este acuzat de luare de mită. Acesta a venit însoțit de avocați și a declarat presei, înainte de a intra în clădire, că nu are emoții și se prezintă “cu inima deschisă” în fața anchetatorilor.