Proiectul spitalului de pediatrie din Târgoviște, depus pentru finanțare
O veste pozitivă pentru cetățenii din Dâmbovița, în pragul sărbătorilor. Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, a anunțat că proiectul de construcție a unui spital de pediatrie în municipiul Târgoviște a fost oficial depus pentru obținerea de fonduri.